سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازی
مجله خانواده
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
  پیوند دوستان
 
    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 6
بازدید دیروز : 4
کل بازدید : 3942
کل یادداشتها ها : 4

نوشته شده در تاریخ 96/3/3 ساعت 4:3 ص توسط آرش انصاری زاده


در صنعت درب های ساختمان یک باور اشتباه وجود دارد و آن این است که در این صنعت از پی وی سی تنها به عنوان روکش برای درب های ام دی اف استفاده می شود. لازم به ذکر است که وقتی mdf با انواع ورق های pvc روکش شوند این نفوذ پذیری به شدت کم شده و درب تا حدودی ضد آب می شود. اما چون این روکش ها یک پارچه نیستن د ر زائی ه اتصالات امکان نفوذ رطوبت وجود دارد. برای مثال استفاده از این درب ها در مکان هایی با رطوبت بالا مثل حمام، به علت به علت وجود بخار آب و سطح رطوبت و دمای بالا، رطوبت به ورق ام دی اف نفوذ کرده و در نتیجه باعث تورم درب و جدا شدن روکش pvc از ام دی اف می شود.

 

نکته قابل توجه این است که تعریف عموم از ضد آب بودن درب های pvc این است که درب بر اثر رطوبت هیچگونه آسیبی نبیند. در واقع هیچ دغده ای از بابت ریزش آب بر روی درب وجو  نداشته باشد و متاسفانه این تعریف برای درب های پی وی سی بطور کامل  صدق نمی کند

یکی از درب های داخلی درب ای است که برای سرویس بهداشتی مورد استفاده میگیرد یعنی درب حمام و درب دستشویی . درب حمام و دستشویی باید ضد آب باشند تا در اثر رطوبت کمترین آسیب ممکن را ببینند . تعریفی که از درب ضد آب میتوان گفت این است که دربی ضد آب است که در برابر رطوبت آسیب ندیده و دچار پوسیدگی نشود همچنین دارای عمر مفیدی باشد . یکی از گزینه های روی میز برای خرید درب حمام و دستشویی خرید درب PVC است . البته در بازار درب های روکش پی وی سی نیز موجود است که آنها نیز کاربرد خاص خود را دارند.
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ